- Odmiana przekazana do Państwowego Rejestru Federacji Rosyjskiej w 2012 roku.
- Krzew: wys. 180 cm, szer. 180 cm, o średniej sile wzrostu, średnio rozgałęziony, pędy szkieletowe proste.
- Owoc: średnia masa 1,6 g (max 2,8 g), nawet do 5 cm długości, kształt szerokowrzecionowaty, kolor niebieskofioletowy z bardzo silnym woskowym nalotem, przez co wydają się sine. Smak jagód słodki z kwaskowym akcentem, harmonijny. Skórka gruba, blizna poszypułkowa sucha, a owoce twarde dzięki czemu bardzo dobrze znoszą transport. Owoce dojrzewają równocześnie, co ułatwia zbiór. Owoce deserowe, polecane również do zamrażania.
- Według obserwacji prowadzonych na naszej plantacji w Muniakowicach (Małopolska) okres dojrzewania owoców przypada, w zależności od przebiegu pogody, na pierwsze dwa do tygodnie czerwca.
- Zbiór mechaniczny i ręczny. Jagody podczas zbioru średnio osypują się, lecz zbiór jest łatwy dzięki pokrojowi krzewu i rozmieszczeniu owoców.
- Średni plon z krzewu: 2,5 kg (max 5,5 kg). Średni plon z hektara: 8,2 t/ha (max 18,5 t/ha).
- Od czerwca 2014 roku w Muniakowicach (w naszym gospodarstwie) oraz na Syberii (w Bakczarze) przeprowadzaliśmy co roku badania zawartości cukru w owocach różnych odmian jagody kamczackiej. Maksymalny wynik otrzymany w tych badaniach dla tej odmiany wynosił 20,0°Bx (Brix).
- W celu uzyskania obfitego plonowania poleca się sadzić kilka różnych odmian obok siebie (aby umożliwić zapylanie krzyżowe). Polecane są odmiany: ‘Silginka’, ‘Streżewczanka’, ‘Jugana’, ‘Docz’ Velikana’, ‘Bakczarskij Velikan’.
- Posiadamy licencję na rozmnażanie tej odmiany udzieloną przez FGUP „Bakczarskoje” Rosselhozakademii.