• Karłowa odmiana. Pokrój zwarty, półkulisty, poduszkowaty. 10-letnie okazy osiągają do 0,4 m wysokości i 0,6 m szerokości.
  • Liście jajowate, 2,5 cm długości, ciemnozielone, błyszczące. Zimą przebarwiają się na czerwonobrązowo, utrzymują się na krzewie.
  • Kwiaty purpuroworóżowe, wewnątrz bardziej czerwone, lejkowate, pełne lub czasem półpełne, składające się z 12-15 płatków korony, od 4 do 5 cm średnicy, brzegiem pofalowane. Kwiaty zebrane w kwiatostany. Kwitnie obficie i dość długo w końcu maja i w pierwszej dekadzie czerwca.
  • Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.
  • Ze względu na niewielkie rozmiary polecana do niewielkich ogrodów, może być sadzona w ogrodach japońskich czy skalnych.
  • Odmiana mrozoodporna. Należy posadzić ją w miejscu osłoniętym.