Borówkowe Factory 2020

03/09/2020

Już jutro (tj. 04.09.2020)  zapraszamy na plenerowe spotkanie dla plantatorów do Karczmisk w ramach projektu Borówkowe Factory!

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie m.in. doświadczalna kwatera borówki. Posadzono na niej 14 odmian borówki z czterech szkółek: Fall Creek Farm & Nursery, in-vitro Kusibab, Schrijnwerkers Plants oraz Gospodarstwo Koter. Celem doświadczenia jest porównanie tych samych odmian, ale różnego pochodzenia w różnych warunkach uprawy.

Wszystkie rośliny oferowane przez nasze firmy mają swój początek w laboratorium kultur in vitro firmy PLANTIN, która od blisko 40 lat wykorzystuje tą technologię do rozmnażania roślin wrzosowatych, a od prawie 30 lat rozmnaża również borówkę wysoką. Naszym największym priorytetem są rośliny najwyższej jakości, dlatego inwestujemy w badania. Corocznie przeprowadzane są testy w celu potwierdzenia zdrowotności materiału roślinnego oferowanego przez nasze firmy. Daje nam to pewność, że rozmnażane przez nas rośliny są wolne od wirusów i sprawdzone pod kątem zgodności odmianowej. Oferujemy rośliny różnej wielkości, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zarówno szkółkarzy i plantatorów jak i centra ogrodnicze. Więcej informacji na stronie www.jagodnik pl.