Dni Otwarte 2022 na plantacji jagody kamczackiej

30/05/2022

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą plantację jagody kamczackiej w Muniakowicach w czasie Dni Otwartych, które odbyły się w trzech terminach w czerwcowe weekendy. W tym czasie owoce jagody są w pełni dojrzewania i są najsmaczniejsze.

Za nami trzy tygodnie niezwykle radosnych, ekscytujących i ciekawych spotkań!!!

🧍‍♀️🚶‍♂️🏃‍♂️👯‍♀️💃🚴Wasza liczna obecność utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy jest dobre, i że podążamy we właściwym kierunku!👍 Naszą plantację odwiedziło ponad 3 000 osób!!!!

Z przyjemnością obserwowaliśmy Wasz zachwyt na widok bezkresnej plantacji oraz krzewów obwieszonych owocami. Patrzyliśmy jak między krzewami beztrosko biegają dzieci.

W ciągu 3 weekendów zostało zebrane blisko 5 ton owoców!

Z radością odpowiadaliśmy na Wasze pytania, które pokazywały, że chcecie dowiedzieć się jak najwięcej o tych owocach oraz o samej roślinie. Bardzo interesowały Was sadzonki jagody kamczackiej, większość z Was chciała mieć to cudo w swoim ogródku. W świat pojechało z Wami około 1000 sadzonek jagody i nie tylko.

Przyjmowaliśmy również gości specjalnych, m.in. Pana Zbigniewa T. Nowaka – wybitnego specjalistę w zakresie roślin leczniczych i medycyny naturalnej. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy jego prelekcji na temat zdrowego życia i korzyści płynących ze spożywania jagody kamczackiej, która wszakże jest rośliną leczniczą znaną od wieków.

Odwiedzili nas również przedstawiciele prasy „Pod osłonami„, „Sad nowoczesny„, „Gazeta Miechowska”, w których ukazały się artykuły na temat naszej plantacji, jagody kamczackiej i Dni Otwartych.

Gościliśmy cały przekrój społeczeństwa: całe pokolenia, rodziny z dziećmi, studentów, młodzież, emerytów, różnego rodzaju grupy i stowarzyszenia (np. motocyklowe :), szkoły i przedszkola. Odwiedzili nas również lekarze, dietetycy, przyszli i obecni plantatorzy i szkółkarze, a także influencerzy (m.in. @ketobulka).

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że Wam się podobało i że jagoda kamczacka zagości na Waszych stołach na długo.

Cieszymy się, że potencjał, który dostrzegliśmy w tych owocach też został przez Was zauważony!

Do zobaczenia za rok!!!