Prezentujemy Państwu najnowszą książkę autorstwa Hanny Grzeszczak-Nowak i Piotra Murasa pt. „Różaneczniki i azalie”, która została wydana przez Officina Botanica.
To pierwsza w Polsce próba usystematyzowania tych interesujących roślin pod względem morfologii, pochodzenia, występowania i hodowli podjęta przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie.

Publikacja ta zawiera opisy ponad 110 gatunków, podgatunków i odmian botanicznych z rodzaju Rhododendron oraz blisko 850 odmian różaneczników i azalii, ilustrowanych barwnymi zdjęciami (843 szt.) tych roślin.

Każdej z opisanych odmian towarzyszą piktogramy zawierające najważniejsze informacje. Dzięki temu łatwo i szybko można odnaleźć tak istotne dane jak: wysokość rośliny, termin kwitnienia, kolor kwiatów, stanowisko i wymagania uprawowe, strefę mrozoodporności oraz dodatkowe informacje o cechach szczególnych dla danej odmiany, np. o wonnych kwiatach czy pstrych liściach.
Znajdujący się na końcu książki indeks nazw łacińskich i polskich (ponad 2400 nazw) ułatwia sprawne odnalezienie poszukiwanej rośliny.